איך בוחרים חופשה בקיץ20/05/2015

כמה חודשים לפני תחילת הקיץ, בד"כ באיזור פורים – פסח, מתחילות המשפחות בישראל לתכנן את החופשה שלהן. הבעיה הראשונה היא כמובן העיתוי – מתי לצאת לחופש? בדרך כלל שלושת השבועות הראשונים נפסלים בגלל שהילדים עדיין בקייטנות , בשבועיים שאחרי כן יש בד"כ צהרונים מה שמכוון בד"כ את כל אלו שרוצים לנפוש לשלושת השבועות האחרונים של חודש אוגוסט, כאשר החופשות של הציבור הדתי מתנקזות לשלושת השבועות שבין תשעה באב לראש חודש אלות – תאריך התחלת הלימודים בישיבות. משתנה נוסף שחשוב להכניס למשוואה זה תאריך המחנות של בני הנוער שבמשפחה כדי למנוע אי נעימויות וריבים משפחתיים.

ההרכב

אחרי שהוחלט מתי נוסעים לחופשה, צריך להחליט עם מי נוסעים לחופשה, ישנן משפחות שמעדיפות לצאת עם חברים טובים, ישנן משפחות המעדיפות לצאת לחופשה עם המשפחה הקרובה / הגרעינים ויש את אלו המקפידים לצאת שם לחופשה עם המשפחה וגם לחופשה עם החברים.

אופי החופשה

אחרי שהוחלט עם מי יוצאים לחופשה אפשר להחליט אם יוצאים לחופשה באתר קמפינג מפנק או חניון לילה בעלות יחסית זולה ומתכננים פעילויות המבוססות בעיקר על הטבע ומתוכננות על ידי היוצאים לחופשה.

אפשרות אחרת בה בוחרים רבים מהאנשים היא לצאת לחופשה באחד ממתחמי הצימרים למשפחות. היתרון של חופשה כזו הינו שברבים ממתחמי האירוח ישנן מלבד החדרים גם אפשרויות בילוי נוספות, כדוגמת שולחן פינג פונג, טרמפולינה, מתקני משחק לילדים ובמושקעים יותר מבין הצימרים גם תהיה בריכת שחיה שתאפשר להצטנן מהחום הכבד. האיבזור העשיר של מתחמי הצימרים הללו בעצם חוסך לנופשים את הצורך לצאת מהמתחם בו הם נופשים והופך את החופשה למפנקת במיוחד.

המחיר

אחד  השיקולים הקובעים ביציאה לחופשה הוא כמובן עניין העלות, כאשר ברור שאלו שיש בידם אמצעים כלכליים יוכלו ליהנות מהמתחמים היותר מפוארים ושיש בהם מה לעשות חוץ מלישון ואלו שידם פחות משגת יסעו למתחם צימרים יותר פשוט או יבחרו בלינת שטח שההוצאה הבסיסית שלה הרבה יותר זולה. החיסרון? צריך לדאוג לפעילות לילדים.

האיזור

האיזור  אליו יוצאים לחופשה הינו אחד הגורמים שהכי משפיעים על החופשה עצמה וזאת בגלל אפשרויות הבילוי הפוטנציאליות, כי למשל  בצפון רוב מקומות הבילוי האהובים בטבע הינם מקומות הקשורים למסלולים עם מים ו / או נוף, הרי שבדרום, הטבע כולל בעיקר נוף ומדבר, וגם מבחינת אטרקציות, רוב האטרקציות קשורות אליו בזצורה כזו או אחרת, למעט המוזיאונים, ואילו בצפון, ישנם הרבה יותר מרכזי מבקרים ומקומות לפעילות, כנראה בגלל המשיכה של המבקרים הרבים לשם.

ועכשיו, כשאתם מתחילים לחשוב על חופשת הקיץ שלכם , מומלץ לכם לחשוב על נקודות אלו כדי שתחוו חופשה מוצלחת.