חופשה משפחתית15/07/2015

חופשה משפחתית

אומרים שמי שטרח בערב שבת יאכל בשבת ומסתבר שמשפט זה נכון גם לגבי החופשות המשפחתיות, שכן מי שידאג לתכנן את חופשתו מוקדם ככל האפשר, לא יאלץ להתפשר על מיקם החופשה שלו ואיכותה. נכון שבאיזורים התיירותיים יש המוני צימרים אייכותיים למשפחות אבל חוק מרפי אומר שתמיד זה שתחפוץ בו יהיה פנוי דווקא בתאריך שלך לא יתאים – אז אם תקדימו להזמין את חופשתכם – נקודה זו טופלה. יש יתרון אחד להזמנת חופשה ברגע האחרון – ישנם מקומות שמורידים קצת את המחיר שבוע לפני שיש להם תאריך מלאים בהבינם שעדיף להרוויח קצת כסף פחות מאשר לא להרוויח בכלל.

אחרי שהזמנו את החופשה צריך לדאוג גם לתעסוקה. אם מדובר בחופשה זוגית בד"כ יהיה מדובר בחופשה של בטן-גב-ג'קוזי ומנוחה, ובערב יציאה למסעדה טובה. אבל כשמתכננים חופשה משפחתית ברור שצריך לדאוג לפעילויות לילדים אחרת הם ישגעו אותנו וישתגעו בעצמם.

בנקודה הזו יש יתרון ענק לצימרים שיש בהם בריכה או תעסוקה לילדים בצורת משחקי כדורגל שולחן, שולחן פינג פונג ואף משחקי קופסא מה שהמאפשר להורים קצת שקט בצימר.

אם החלטתם לצאת בחופשה בצימרים עם בריכה שימו לב שמי שאחראי על ההצלה בבריכה זה אתם ולא אף אחד אחר, אז אם אתם נותנים לילדיכם להכנס לבריכה הם באחריותכם.

אפשרויות התעסוקה מחוץ לצימרים הינן כמעט בלתי מוגבלות.

אם אתם מאלו שאוהבים לטייל במקומות מסודרים ומטופחים אזי הגנים הלאומיים של הרט"ג יהיה יעד הטיולים שלכם. מה שאומר שאם אתם ברמת הגולן אזי מבצר נמרוד , שמורת יהודיה ושמורת גמלא יהיו ברשימת הביקורים שלכם ואם אתם באצבע הגליל – שמורת הדן, שמורת נחל שניר ושמורת נחל עיון יהיו אתרי הביקור הפוטנציאליים.

מה בעצם מייחד את השמורות המוסדרות על המסלולים ה"לא מוסדרים" – אבל המסומנים? בשמורות בתור התחלה ישנם שירותים מסודרים ונקיים, שולחנות וברזיות מה ש הופך את השהות בהן ליותר נעימה וניתן גם ברובן לערוך פיקניק בצורה מסודרת לאחר סיום הטיול. עוד גורם משמעותי הוא הניקיון בשמורות שלו דואגים הפקחים המסורים. בשמורות המסודרות יש גם בד"כ כתובת לחילוץ אם חס וחלילה אירעה תאונה בזמן הטיול. מה היתרון של המסלולים הפתוחים? דבר ראשון הם לא עולים כסף – מה שגורם להרבה אנשים לבחור בהם [ולא משנה שיחסית לאטרקציות נפוצו, כניסה לגן לאומי הינה זולה יחסית] . שנית הם בד"כ פחות עמוסים כי רוב האנשים מעדיפים את המקומות המסודרים והמאורגנים על פני לדאוג לעצמם לנוחות של מים או לחפש שירותים בתחנת דלק. היתרון השלישי של המקומות הפתוחים הוא שאין להם שעות פתיחה ולא שולחים אותך משם בחמש.

לגבי אטרקציות? ישנו שפע של אטרקציות ומאד כדאי לבדוק אם יש באינטרנט קופונים או הנחות כדי להוזיל את עלותן.