חמישה כללים שיגרמו לילדים שלך לאהוב שייט30/03/2015

יש שאומרים שאם הילד שלך לא ננשך על ידי חיידק הים והשייט עד גיל 13,אז  כנראה שזה לעולם לא יקרה. במידה  וחוויות השייט הראשונית שלו מוגדרות כשעמום , הוא צפוי לאבד את עניין עוד לפני שהחל להיחשף לתחום .לכן חשוב לחשוף אותם לשיט באופן שנותן להם את הטעם הנכון.


כדי לתת לילדים ללמוד לאהוב את הים  דרך שייט ,אנו נידרש לפעול תחילה בתנאים שלהם לספק את סקרנותם הטבעית  בדרכם שלהם. הגבל את האפשרויות על ידי נסיבות, ולא כללים. הסבר להם למה לא עושים דבר מסוים מתוך מקום של הבנה ולא על ידי כללים .

 1. שִׁכשׁוּך ושחיה המים
  לאחר שנצייד אותם בחגורת ציפה מתאימה ניתן להם את החופש להשתכשך במי הים , חתירה בקיאק זוגי בים רגוע יכולה להיות דרך נהדרת לקבע חוויה חיובית משותפת מהמרחב הימי ולבטל פחדים וחששות טבעיים. ניתן להעצים החוויה ע"י חבילת חטיפים ומשחק פריסבי על חוף הים ,
 1. שיט
  שודדי ים  מדברים בד"כ על כלל הילדים – ויתכן וזו הדרך שלנו לגרום לילד להפליג כמו פירט בסירת מפרש אל עבר ההרפתקה הבאה .
 1. שייט בסירה מנוע
  שייט בסירת מנוע  מציע נוף של מרהיב של ים ומרחב ולפיכך שייט בסירת "מירוץ"  יכול להיות דרך לא ראה לערב את הילד בשייט , ואל לנו לשכוח במהלך ההפלגה להפעיל את היד משימות הנוגעות לתפעול הכלי  כולל רתימתו למזח בסיום ההפלגה .
 1. חגורות הצלה
  פריט חובה בים במיוחד לילדים – וככזה רצוי שיהיה מותאם לגופם ושיספק תחושת נוחות ויגביל כמה שפחות את חופש תנועתם – חגורת הצלה לא חייבת להיות מכוערת /כתומה . היום קיימות חגורת הצלה שנראות מגניב ומרגישות נהדר . מומלץ להשקיע בכיוון ולשתף את הילד בתהליך הרכישה וההתאמה. הרי הרבה יותר  כיף להסתובב בחגורה עם צבעים בהירים, עיצובים ומיתוג גיבור.
 1. שמש בטיחות בשמש
  הקפידו על מריחת קרם הגנה גבוהה – עורם של הילדים הרבה יותר רגיש מרוב המבוגרים וחשיפה מעטה לשמש יכולה להוביל לכביות ולחוויה שלילית במיוחד . הקפידו על מריחה חוזרת ונשנית של קרם הגנה בכל כמה שעות של שהות בים . ניתן לרכוש מוצרי הגנה מותאמים במיוחד לילדים ובעלי רמת הגנה גבוהה במיוחד .

באופן כללי העצה המרכזית שלנו היא לא לדחוק בילד אלא רק לחשוף אותו בהדרגה לסביבה הימית ולדאוג ליצר עניין מכל פרט בדרך .

אנו בגליל סייל חברנו לעמותת שייט עכו וכעת יכולים להציע לכם חוגים ופעילויות ימיות לילדים החל מגיל 6, פעילויות בעלות  אופי ימי והתאמה מלאה לגילם של החניכים מיתוך מטרה להעצים את חווית הים והשייט עבורם ומתוך כוונה בעתיד לנתבם לכיוון השייט התחרותי המאתגר ואקסקלוסיבי.