מתפנקים בוילה מפוארת אחרי סיור מודרך בברלין17/01/2016

מתפנקים בוילה מפוארת אחרי סיור מודרך בברלין

נסיעות תיירותיות הינן חלק בלתי נפרד מאיכות חיים של האדם המודרני. בזכות הטיסות שנעשות יותר ויותר זולות ואפשרויות המגוונות לפתרונות לינה בכל רחבי העולם, ניתן לנפוש במדינות שונות בעלויות הרבה יותר מצומצמות.

אך בעוד מגוון שירותים של חברות התיירות נעשו לא רלוונטיים בשנים האחרונות, נושא המדריכים עדיין חשוב עבור אלה, המעוניינים לקבל מידע כללי ולהכיר את כל ההיבטים ההיסטוריים של המקום בו הם מבקרים. כך, למשל, עדיין יש צורך וביקוש רב לשירות סיורים מודרכים בברלין.

האם אפשר למצוא סיורים מודרכים לא במסגרת חבילה תיירותית?

אנשים רבים בוחרים כיום לוותר על שירותי חברות תיירות, שפעמים רבות מייקרות את הנסיעה ללא כל הצדקה. אך למרבה המזל, היום אין צורך להיות חלק מטיול מאורגן על מנת לקבל את כל המידע המרתק על ברלין. גרמניה הינה מדינה שעברה תהפוכות רבות במספר המאות האחרונות, ואנשים רבים מוצאים זאת כמרתק ומעניין.

ניתן למצוא באינטרנט מגוון רחב של סיורים מודרכים בברלין באנגלית או בעברית.הסיורים יכולים להתפרס על פני  אזורים שונים, להיות שונים באורכם וכמובן – גם במחירם. ניתן למצוא מדריכים בעברית שיכולים לעלות מעט יותר, אך לספק את כל המידע הרלוונטי, או להיעזר בפתרונות חינמיים שונים, אך במקרה זה אין אפשרות לקבל שירות אישי, סיורים גדולים ומושקעים, וגם מעט יותר מידע, כי המומחים בהיסטוריה ובהתמצאות בברלין עולים בהתאם.

דוגמאות נבחרות של סיורים מודרכים בברלין
להלן מספר דוגמאות לסיורים פופולאריים בתוך ברלין ובפאתי ברלין:

סיור כללי להכרת העיר: המסלול כולל את כל המקומות המוכרים – מוזיאונים, גלריות, אתרים היסטוריים וכמה מקומות מיוחדים שלא כלולים במסלולים המוכרים.באופן כללי, כל מדריך שואף ליצור חבילה לא רגילה, על מנת לעניין כמה שיותר אנשים במה שיש לו להציע. בין האזורים הידועים שתמיד נכללים בסיורים: שדרת אינטר דן לינדן, בנייניי הרייכסטאג, כיכר אלכסנדר, בית הכנסת היהודי, רובע ניקולאי, הקשה הופה, איסט סייד גאלרי, האנדרטה לזכר השואה, צ'ק פויינט צ'ארלי ועוד.

בנוסף, ישנם מסלולים יותר ספציפיים, על בסיס תחומי העניין של התיירים:

למשל, כל מי שמגיע לשער ברנדנבורג בשעה 9 בבוקר ימצא שם סטודנטים ומדריכי טיולים המעבירים סיורים במחירים סמליים.

מי שמחפש סיורים קלילים ומהנים יותר, יכול לפנות לסיור קולינרי המאפשר היכרות עם המטבח הגרמני הטיפוסי, סיור בחיי הלילה השוקקים והידועים של ברלין  - מעניין לצעירים ולצעירים בנפשם. למעוניינים בסיורים יותר נרחבים, ניתן לעשות טיול לפטסדאם או סיור בעיר דרזדן.