צימרים בצפת תמיד חוויה25/11/2015

ממש כמו ניגון הקלרינט המזוהה כל כך עם נשמה יהודית ועם פסטיבל הכלייזמרים הבינלאומי השנתי, צפת היא מגנט אמיתי לאוהביה. יש בה, בעיר השוכנת לבטח, יפה, מאירה ואיתנה מתמיד, ככתר מלוכה לראשו של הר כנען, עבר רוחני יהודי שלא יסולא בפז, הווה תיירותי עשיר, סצנה קולינארית גלילית כשרה למהדרין ואינסוף רגעי קסם בין סמטאות האבן העתיקות.

על כל אלה מנצחת חוויית האירוח של צפת. צימרים בצפת, שם כולל ליופי ולעושר בלתי נתפס, לחדרים יפהפיים, מרווחים ומאובזרים היטב, בעלי חלונות מצוירים ותקרות קמורות ונוף שגורם לפה להיפתח ולהישאר חסר מילים.

לא סתם חזרה העיר צפת לחדש ימיה כקדם ולהוות אבן שואבת לנופשים, שבאים לנשום את אותו אוויר שנשמו גדולי ישראל שחיו ופעלו בה והעניקו לנו עושר עצום של כתבים, הלכות, הוראת דרך ואפילו שירה צרופה.

הבאים בשערי העיר אל חופשה במגוון צימרים בצפת, הולכים על אותן מרצפות עליהן הילך האר"י זצ"ל. שעליהן כמעט ריחפו רבי חיים ויטאל, רבי יוסף קארו מרן שולחן ערוך, רבי משה קורדוברו, מחפש הספר החשוב תומר דבורה ורבים נוספים.

צפת איננה "עוד עיר" לחופשה. קיימת בה מזיגה יוצאת דופן של חיים תיירותיים תוססים, סדנאות אמנים, מסעדות שף וגלריות, לצד אווירה רוחנית, בתי כנסת עתיקים בני מאות בשנים ומוזיאונים המספרים את סיפורה.

צימרים בצפת מציגים את אחת מסצנות האירוח המושלמות ביותר בצפון ובישראל כולה. מלונות בוטיק קסומים ומעוררי השראה, צימרים לזוגות, צימרים למשפחות בצפת, דירות נופש בצפת למשפחות, אכסניות וחדרי אירוח לקבוצות חברים ולקבוצות מאורגנות. צימרים עם נוף, צימרים עם בריכה פרטית. אירוח בצימרים בצפת המשולב בסיורים, שיעורי תורה, הרצאות וערבי ניגון ותרבות יהודית, צימרים עם קמין.

בקיצור, צפת נמצאת בשנים האחרונות במקום מצוין תרתי משמע ברשימת ערי התיירות המבוקשות בישראל בכלל ובצפון בפרט.

אווירתה המיוחדת של העיר והקשת הרחבה של צימרים בצפת, היא שיוצרת בה את הפסיפס התיירותי של החברה הישראלית על גווניה. חרדים ודתיים חובשי כיפות סרוגות, חילונים ומסורתיים, שוחרי אומנות ושוחרי אוכל טוב. המחפשים את אווירת החופש והנוהים אחר יידישקייט.

כולם כולם מחפשים צימרים בצפת וכולם יחד מנגנים בעיר את הלחן המיוחד במינו של הנשמה היהודית. המפתחות לצימרים בצפת הם המפתחות ללב וכשהלב נפתח, נופלות כל המחיצות..